Golvkanal alu 85x18 slät
Golvkanal i aluminium med slät ovansida. Rymmer c:a 10 kablage i 2 separata fack. 18x85mm, längd 2m.
Listen är 2 delad, underdelen skruvas eller limmas mot underlaget, överdelen snäpps fast.
Komplettera med övergång till väggkanal och golvposter,
|
| Grundinfo | |
|---|---|
| E-nr | 1170550 |
| Art-nr | TF11172/7 |
| Varumärke | ELIT |
| Dokument | |
|---|---|
| Produktblad | |
| Tillbehör | |||
|---|---|---|---|
| Väggansl Golvlist 85x18 |
|
||
| Väggkanal 2 fack L=2m |
|
||
| Specifikation | |
|---|---|
| Bredd | 85 mm |
| Höjd | 18 mm |
| Längd | 2000 mm |
| Antal kanaler | 2 |
| Material | Aluminium |
| Färg | Grå |
| Självhäftande | Nej |
| Tätningslist | Nej |
| Med halkskyddande beläggning | Nej |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Halogenfri | Ja |

