Ingjutningsbox 8 mod lågprofil
Ingjutningsbox 4 fack lågprofil. Justerbar i djup 54-90mm. Yttermått 384x419mm
Knockouts i ingjutningsboxen, 8xØ20, 8xØ25, 8xØ32, 4xØ40mm
Fyrkantiga knockouts 50x28 upp till 150x 38 och 250x38 (4 fack)
Ingjutningsboxen som saknar botten är endast avsedd för ingjutning, och det färdiga golvet, min tjocklek 11mm, måste gå hela vägen till ingjutningsboxens hål.
|
| Grundinfo | |
|---|---|
| E-nr | 1170645 |
| Art-nr | 84050789 |
| Varumärke | ELIT |
| Dokument | |
|---|---|
| Monteringsanvisning | |
| Drift-/Skötselanvisning | |
| Byggvarudeklaration | |
| Ritning | |
| Produktblad | |
| Tillbehör | |||
|---|---|---|---|
| Golvbox S500 Låg inf 4 fack |
|
||
| Specifikation | |
|---|---|
| Utförande lock/kåpa | Rektangulär |
| Lämplig för undergolvskanal försänkt (stängd) | Ja |
| Lämplig för undergolvskanal golvnivå (stängd) | Ja |
| Kanalhöjd från/till | 28 - 38 mm |
| Kanalbredd från/till | 50 - 250 mm |
| Inställningsområde | 55 - 90 mm |
| Material sidovägg | Plast |
| Frånkopplingsmöjlighet överdel från underdel | Ja |
| Bottenplatta | Nej |
