
Golvbox Mini IP67 stand Stål
Golvbox IP67 Överdel Rostfritt stål. Inkl 1x230V
Mycket robust och liten golvbox som håller IP67 klass.
Fronten har inga synliga skruvar.
Golvbox IP67 Mini levereras i 2 delar:
•Överdel i rostfritt stål eller mässing, tjocklek 5mm
inkl 1st 230V uttag, lock med spår eller med insex hål
•Underdel/ingjutningsdel, komplett med genomföringar
dräneringsslang samt bultar för höjdjustering.
•Tillbehör:
skyddscylinder, en förhöjningsdel som säkrar och skyddar
uttaget vid våtrengöring
Infällnadsram, rostfri för infällnad i tekniska eller trägolv
|
| Grundinfo | |
|---|---|
| E-nr | 1176608 |
| Art-nr | bfc101/2 |
| Varumärke | ELIT |
| Tillbehör | |||
|---|---|---|---|
| Golvbox Mini IP67 Inf ram Stål |
|
||
| Golvbox Mini IP67 Underdel |
|
||
| Specifikation | |
|---|---|
| Utförande lock/kåpa | Kvadrat |
| Antal intag | 2 |
| Antal uttags-/apparatfack | 1 |
| Antal uttag jordat CEE 7/3 (Typ F) | 1 |
| Med kabelutgång i lock | Nej |
| Låsbart lock | Nej |
| Material hus/kapsling/stomme | Plast |
| Material lock | Rostfritt stål |
| Kapslingsklass (IP) | IP67 |
| Med ursparning för golvbeläggning | Nej |
| Med skyddsram för golvbeläggning | Nej |
| Färg | Grå |
| Lämplig för installation inomhus | Ja |
| Lämplig för installation utomhus | Nej |
| Lämplig för kanal under golv | Ja |
| Lämplig för ihåligt golv | Ja |
| Lämplig för inbyggnad i dubbelgolv | Ja |
| Lämplig för ingjutning i betong | Ja |
| Lämplig för golv i datarum | Ja |
| Lämplig för våtrengöring | Ja |
| Längd inbyggnadsdimension | 100 mm |
| Bredd inbyggnadsdimension | 100 mm |
| Min. inbyggnadsdjup | 59 mm |

