
Golvbox Stål 4 fack
Golvbox med rf stållock, plats för 20mm golvmaterial. Underdelen/Ingjutningbox i galvat stål. 4 fack för 16 uttag.
Golvbox i rostfritt stål för kontor, butiker, gallerior, flygplatser, skolor, sjukhus, bilhallar, utställningar och andra miljöer som kräver en kraftig och hållbar konstruktion
Lock i rostfritt stål, 20mm djupt för golvmaterial typ trä, sten, marmor
Djup ingjutningsbox 120mm.
Kraftig kabelutgång i stål eller mässing
Underdelen/Ingjutningboxen är tillverkad i galvat stål med knock-outs för 3st 20 och 25mm anslutningsrör till varje fack, från sidorna och botten.
|
| Grundinfo | |
|---|---|
| E-nr | 1171286 |
| Art-nr | SBOX-742-STST20MM |
| Varumärke | ELIT |
| Tillbehör | |||
|---|---|---|---|
| Blindlock 22,5mm slät vit |
|
||
| Blindlock 45mm slät vit |
|
||
| Dataram Keyst Enkel svart |
|
||
| Dataram Keystone Dubb svart |
|
||
| Dataram Keystone Dubb vit |
|
||
| HDMI Ram+Don Hona-Hona vit |
|
||
| Kopplingsskarv uttag 230V |
|
||
| Modulram för 4st moduler |
|
||
| USB ladd 1xC 3A 45x22,5 vit |
|
||
| USB ladd Dubbel A&C 4,2A svart |
|
||
| USB ladd Dubbel A&C 4,2A vit |
|
||
| Uttag 1-vägs 230V röd |
|
||
| Uttag 1-vägs 230V skruv vit |
|
||
| Uttag 1-vägs 230V svart |
|
||
| Uttag 1-vägs 230V vit |
|
||
| Specifikation | |
|---|---|
| Utförande lock/kåpa | Rektangulär |
| Antal intag | 24 |
| Antal uttags-/apparatfack | 16 |
| Med kabelutgång i lock | Ja |
| Låsbart lock | Nej |
| Material hus/kapsling/stomme | Rostfritt stål |
| Material lock | Rostfritt stål |
| Kapslingsklass (IP) | IP40 |
| Med ursparning för golvbeläggning | Ja |
| Djup ursparning för golvbeläggning | 20 mm |
| Med skyddsram för golvbeläggning | Nej |
| Färg | Grå |
| Lämplig för installation inomhus | Ja |
| Lämplig för installation utomhus | Nej |
| Lämplig för kanal under golv | Ja |
| Lämplig för ihåligt golv | Ja |
| Lämplig för inbyggnad i dubbelgolv | Ja |
| Lämplig för ingjutning i betong | Ja |
| Lämplig för golv i datarum | Ja |
| Lämplig för våtrengöring | Nej |
| Längd inbyggnadsdimension | 260 mm |
| Bredd inbyggnadsdimension | 417 mm |
| Min. inbyggnadsdjup | 120 mm |














