
Golvkanal alu 160x18 räff
Golvkanal i aluminium med räfflad ovansida för optimalt halkskydd. Rymmer c:a 10 kablage i 2 fack, 18x160mm, längd 2m.
Listen är 2 delad, underdelen skruvas eller limmas med dubbelhäftande tejp mot underlaget, överdelen snäpps fast
|
| Grundinfo | |
|---|---|
| E-nr | 1170552 |
| Art-nr | MCG-1EL |
| Varumärke | ELIT |
| Specifikation | |
|---|---|
| Bredd | 160 mm |
| Höjd | 18 mm |
| Längd | 2000 mm |
| Antal kanaler | 2 |
| Material | Aluminium |
| Färg | Grå |
| Självhäftande | Nej |
| Tätningslist | Nej |
| Med halkskyddande beläggning | Ja |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Halogenfri | Ja |