
Ingjutningsbox S500 Stål 3-f
Ingjutningsbox, 3 fack, i galv stål med knockouts på alla 4 sidor. Levereras med skyddande trälock för enkel ingjutning.
Ingjutningsboxen / Underdelen till Golvbox Standard Stål är tillverkad i galvaniserat stål med knockouter för anslutningsrör 2Ø16 + 2Ø20 + 2Ø2 5+ 2Ø32 + 2Ø40 från sidorna och botten.
|
| Grundinfo | |
|---|---|
| E-nr | 1178930 |
| Art-nr | KGH601 |
| Varumärke | ELIT |
| Tillbehör | |||
|---|---|---|---|
| Adapter 1x45mm S500 vit |
|
||
| Blindlock 1-fack S500 mgrå |
|
||
| Blindlock 1-fack S500 vit |
|
||
| Blindlock 1/2-fack S500 mgrå |
|
||
| Blindlock 1/2-fack S500 vit |
|
||
| Blindlock 22,5mm slät vit |
|
||
| Dataram Dubbel S500 mgrå |
|
||
| Dataram Dubbel S500 vit |
|
||
| Golvbox S500 Stål lock 3 fack |
|
||
| Ram VGA/HDMI/USB 22,5mm vit |
|
||
| Skarvkabel HDMI 150mm |
|
||
| USB ladd Dubbel A&C 4,2A vit |
|
||
| Uttag 1-vägs 230V skruv grå |
|
||
| Uttag 1-vägs 230V skruv grå |
|
||
| Uttag 1-vägs 230V skruv röd |
|
||
| Uttag 1-vägs 230V skruv vit |
|
||
| Uttag 2-vägs 230V S500 röd |
|
||
| Uttag 2-vägs 230V S500 svart |
|
||
| Uttag 2-vägs 230V S500 vit |
|
||
| Specifikation | |
|---|---|
| Utförande lock/kåpa | Rektangulär |
| Antal intag | 20 |
| Antal uttags-/apparatfack | 6 |
| Material hus/kapsling/stomme | Stål |
| Kapslingsklass (IP) | IP40 |
| Lämplig för installation inomhus | Ja |
| Lämplig för installation utomhus | Nej |
| Utvändig bredd | 248 mm |
| Lämplig för kanal under golv | Ja |
| Lämplig för ihåligt golv | Ja |
| Lämplig för inbyggnad i dubbelgolv | Ja |
| Lämplig för ingjutning i betong | Ja |
| Lämplig för golv i datarum | Ja |
| Lämplig för våtrengöring | Nej |
| Längd (yttermått) | 248 mm |
| Min. inbyggnadsdjup | 123 mm |


















