
Golvbox 9908A 8mod golvmtrl
Golvbox 9908A är tillverkad i stål, elox lock och krage. Lock med plats för 6mm golvmaterial. Plats för 8 uttag
Golvbox tillverkad i galvaniserad stålplåt, lock och krage i natureloxerad aluminium.
Utförande för 8 uttag, el, data, media
Locket kan stängas med stickpropp ansluten
Boxen tål mycket hög belastning.
Locket rymmer golvmaterial, matta etc, upp till 6mm tjocklek
Anslutning Ø25mm knockouts i sida och i botten
Överkörningsbar. Max punktbelastning 200kg
|
| Grundinfo | |
|---|---|
| E-nr | 1177073 |
| Art-nr | 9908 Amo |
| Varumärke | ELIT |
| Tillbehör | |||
|---|---|---|---|
| Blindlock 22,5mm slät vit |
|
||
| Blindlock 45mm slät vit |
|
||
| Dataram Keyst Enkel svart |
|
||
| Dataram Keystone Dubb svart |
|
||
| Dataram Keystone Dubb vit |
|
||
| HDMI Ram+Don Hona-Hona vit |
|
||
| USB ladd 1xC 3A 45x22,5 vit |
|
||
| USB ladd Dubbel A&C 4,2A svart |
|
||
| USB ladd Dubbel A&C 4,2A vit |
|
||
| Uttag 1-vägs 230V skruv vit |
|
||
| Specifikation | |
|---|---|
| Utförande lock/kåpa | Rund |
| Antal intag | 8 |
| Antal uttags-/apparatfack | 8 |
| Med kabelutgång i lock | Ja |
| Låsbart lock | Nej |
| Material hus/kapsling/stomme | Stål |
| Belastning lock | 2 kN |
| Material lock | Aluminium |
| Kapslingsklass (IP) | IP20 |
| Med ursparning för golvbeläggning | Ja |
| Djup ursparning för golvbeläggning | 6 mm |
| Med skyddsram för golvbeläggning | Ja |
| Färg | Grå |
| Lämplig för installation inomhus | Ja |
| Lämplig för installation utomhus | Nej |
| Lämplig för kanal under golv | Ja |
| Lämplig för ihåligt golv | Ja |
| Lämplig för inbyggnad i dubbelgolv | Ja |
| Lämplig för ingjutning i betong | Ja |
| Lämplig för golv i datarum | Ja |
| Lämplig för våtrengöring | Nej |
| Diameter (yttermått) | 320 mm |
| Inbyggnadsdiameter | 298 mm |
| Min. inbyggnadsdjup | 80 mm |









