
Golvbox 9901A 1mod f golvmtrl
Golvbox 9901A är tillverkad i alu, elox lock och krage. Vändbart lock med plats för 5mm golvmaterial. Plats för 1 uttag
Locket kan stängas med stickpropp ansluten.
2 sidor på locket, en sida är slät natureloxerad, andra sidan rymmer golvmaterial, matta etc, upp till 5mm tjocklek.
|
| Grundinfo | |
|---|---|
| E-nr | 1172388 |
| Art-nr | 86050140 |
| Varumärke | ELIT |
| Tillbehör | |||
|---|---|---|---|
| Blindlock 22,5mm slät vit |
|
||
| Blindlock 45mm slät vit |
|
||
| Dataram Actassi / Lexcom vit |
|
||
| Dataram Keyst Enkel svart |
|
||
| Dataram Keystone Dubb svart |
|
||
| Dataram Keystone Dubb vit |
|
||
| HDMI Ram+Don Hona-Hona vit |
|
||
| Ingjutningsform 8601 & 9901 |
|
||
| Ram VGA/HDMI/USB 22,5mm vit |
|
||
| USB ladd 1xC 3A 45x22,5 vit |
|
||
| USB ladd Dubbel A&C 4,2A svart |
|
||
| USB ladd Dubbel A&C 4,2A vit |
|
||
| Uttag 1-vägs 230V skruv vit |
|
||
| Specifikation | |
|---|---|
| Utförande lock/kåpa | Rund |
| Antal intag | 4 |
| Antal uttags-/apparatfack | 1 |
| Antal uttag jordat CEE 7/3 (Typ F) | 1 |
| Med kabelutgång i lock | Ja |
| Låsbart lock | Nej |
| Material hus/kapsling/stomme | Aluminium |
| Belastning lock | 2 kN |
| Material lock | Aluminium |
| Kapslingsklass (IP) | IP20 |
| Ytskydd lock | Anodiserad/Eloxerad |
| Med ursparning för golvbeläggning | Nej |
| Djup ursparning för golvbeläggning | 5 mm |
| Med skyddsram för golvbeläggning | Ja |
| Färg | Grå |
| Lämplig för installation inomhus | Ja |
| Lämplig för installation utomhus | Nej |
| Lämplig för kanal under golv | Ja |
| Lämplig för ihåligt golv | Ja |
| Lämplig för inbyggnad i dubbelgolv | Ja |
| Lämplig för ingjutning i betong | Ja |
| Lämplig för golv i datarum | Ja |
| Lämplig för våtrengöring | Nej |
| Diameter (yttermått) | 140 mm |
| Inbyggnadsdiameter | 120 mm |
| Min. inbyggnadsdjup | 72 mm |












