
Kanal VQ60 60x50 natur 3m
Kanal i avrundad design för QikFit uttag med snabbkopplingssystem Wieland GST18/3.
Kanal i avrundad design för QikFit uttag med snabbkopplingssystem Wieland GST18/3. VQ60 passar lika bra som fönsterbänkskanal, nedföringskanal, uttagslist, lab panel, väggstav eller som bordsbox.
VQ60 kan installeras horisontellt eller vertikalt på vägg eller på möbler med hjälp av olika fästgavlar.
Kanalen är tillverkad i aluminium och natureloxerad.
|
| Grundinfo | |
|---|---|
| E-nr | 1178531 |
| Art-nr | 86001215 |
| Varumärke | ELIT |
| Tillbehör | |||
|---|---|---|---|
| Blindlock S Qikfit svart |
|
||
| Frontlock VQ natur 3m |
|
||
| USB ladd Qikfit TUF HP 65W sv |
|
||
| Uttag 2-vägs 230V Qikfit svart |
|
||
| Uttag 3-vägs 230V Qikfit svart |
|
||
| Specifikation | |
|---|---|
| Bredd | 60 mm |
| Djup | 50 mm |
| Längd | 3000 mm |
| Antal täcklock | 1 |
| Lock medföljer | Nej |
| Bredd täcklock 1 | 46,7 mm |
| Symmetrisk | Ja |
| Rektangulär byggform | Ja |
| Material | Aluminium |
| Halogenfri | Ja |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Ytskydd | Anodiserad/Eloxerad |
| Färg | Grå |
| Konstruktion bakvägg (insida) | Utan profilering |
| Skyddsfilm | Ja |
| Monteringssätt för lock | Innanför liggande |




