
Golvbox 8314 1xCEE 5/16A+4mod
Golvbox 8314A är vattentät, tillverkad i aluminium och har låsbart lock. Inkl 1xCEE 5/16A och plats för 4 uttag.
Golvbox 8300 är en golvbox för mycket hög belastning av gångtrafik och fordon tillverkad i natureloxerad aluminium.
Locket är försett med gångjärn och är låsbart med snäpplås.
Tätningen gör att boxen håller IP65 och klarar städmaskiner.
Dimension: 250x160x131mm
Anslutning: 4x Ø 25mm
Belastning:Personbil
Klass:IP65
|
| Grundinfo | |
|---|---|
| E-nr | 1176780 |
| Art-nr | 8314-A1 |
| Varumärke | ELIT |
| Tillbehör | |||
|---|---|---|---|
| Blindlock 22,5mm slät vit |
|
||
| Blindlock 45mm slät vit |
|
||
| Dataram Actassi / Lexcom vit |
|
||
| Dataram Keystone Dubb vit |
|
||
| Ram VGA/HDMI/USB 22,5mm vit |
|
||
| USB ladd Dubbel A&C 4,2A svart |
|
||
| USB ladd Dubbel A&C 4,2A vit |
|
||
| Uttag 1-vägs 230V skruv vit |
|
||
| Specifikation | |
|---|---|
| Utförande lock/kåpa | Rektangulär |
| Antal intag | 4 |
| Antal uttags-/apparatfack | 5 |
| Antal uttag jordat CEE 7/3 (Typ F) | 4 |
| Med kabelutgång i lock | Nej |
| Låsbart lock | Ja |
| Material hus/kapsling/stomme | Aluminium |
| Belastning lock | 5 kN |
| Material lock | Aluminium |
| Kapslingsklass (IP) | IP65 |
| Med ursparning för golvbeläggning | Nej |
| Med skyddsram för golvbeläggning | Nej |
| Färg | Grå |
| Lämplig för installation inomhus | Ja |
| Lämplig för installation utomhus | Nej |
| Lämplig för kanal under golv | Ja |
| Lämplig för ihåligt golv | Ja |
| Lämplig för inbyggnad i dubbelgolv | Ja |
| Lämplig för ingjutning i betong | Ja |
| Lämplig för golv i datarum | Ja |
| Lämplig för våtrengöring | Ja |
| Längd inbyggnadsdimension | 250 mm |
| Bredd inbyggnadsdimension | 160 mm |
| Min. inbyggnadsdjup | 132 mm |







