
Golvbox 6620 1xCEE 5/16+1x5/32
Golvbox 6620, tillverkad i rostfritt stål, låsbart lock i rostfritt stål med 1xCEE 5/16A och 1xCEE 5/32A uttag i locket.
Golvbox 6620 är en golvbox för mycket hög belastning av gångtrafik och fordon tillverkad i 3mm rostfritt stål med låsbart 20mm tjockt lock.
Lock i borstat rostfritt stål.
6620 är inte vattentät men när boxen dräneras korrekt klarar den tack vare placeringen av uttaget av städmaskiner.
|
| Grundinfo | |
|---|---|
| E-nr | 1178445 |
| Art-nr | 6620A |
| Varumärke | ELIT |
| Specifikation | |
|---|---|
| Utförande lock/kåpa | Rektangulär |
| Antal intag | 3 |
| Antal CEE-uttag (IEC 60309) 16 A / 400 V / 5P (1, 2, 3, N, PE) | 1 |
| Antal CEE-uttag (IEC 60309) 32 A / 400 V / 5P (1, 2, 3, N, PE) | 1 |
| Med kabelutgång i lock | Ja |
| Låsbart lock | Ja |
| Material hus/kapsling/stomme | Rostfritt stål |
| Ytskydd hus/kapsling/stomme | Övrigt |
| Belastning lock | 6,5 kN |
| Material lock | Aluminium |
| Kapslingsklass (IP) | IP67 |
| Ytskydd lock | Anodiserad/Eloxerad |
| Ytbehandling lock | Borstad |
| Med ursparning för golvbeläggning | Nej |
| Med skyddsram för golvbeläggning | Nej |
| Färg | Grå |
| Lämplig för installation inomhus | Ja |
| Lämplig för installation utomhus | Ja |
| Utvändig bredd | 305 mm |
| Lämplig för ingjutning i betong | Ja |
| Lämplig för våtrengöring | Ja |
| Längd (yttermått) | 500 mm |
| Min. inbyggnadsdjup | 210 mm |