
Golvbox 6610A1 1xCEE 5/16A
Golvbox 6610A1, tillverkad i rostfritt stål, låsbart lock i aluminium med ett CEE 5/16A uttag i locket.
Golvbox 6610 är en golvbox för mycket hög belastning av gångtrafik och fordon tillverkad i 3mm rostfritt stål med låsbart 20mm tjockt lock.
Lock i aluminium är anodiserat med rostfritt stål finish.
6610 är inte vattentät men när boxen dräneras korrekt klarar den tack vare placeringen av uttaget av städmaskiner.
|
| Grundinfo | |
|---|---|
| E-nr | 1176782 |
| Art-nr | 6610-A1 |
| Varumärke | ELIT |
| Specifikation | |
|---|---|
| Utförande lock/kåpa | Rektangulär |
| Antal intag | 2 |
| Antal uttags-/apparatfack | 1 |
| Med kabelutgång i lock | Ja |
| Låsbart lock | Ja |
| Material hus/kapsling/stomme | Rostfritt stål |
| Belastning lock | 65 kN |
| Material lock | Rostfritt stål |
| Kapslingsklass (IP) | IP40 |
| Med ursparning för golvbeläggning | Nej |
| Med skyddsram för golvbeläggning | Nej |
| Färg | Grå |
| Lämplig för installation inomhus | Ja |
| Lämplig för installation utomhus | Ja |
| Lämplig för kanal under golv | Ja |
| Lämplig för ihåligt golv | Ja |
| Lämplig för inbyggnad i dubbelgolv | Ja |
| Lämplig för ingjutning i betong | Ja |
| Lämplig för golv i datarum | Ja |
| Lämplig för våtrengöring | Ja |
| Längd inbyggnadsdimension | 500 mm |
| Bredd inbyggnadsdimension | 250 mm |
| Min. inbyggnadsdjup | 210 mm |