
Väggbox Ansl 20x50mm
Anslutning för minikanal 20x50mm till väggbox
Anslutning till minikanal 20x50mm Byts ut mot blindlock i väggboxen 1 i toppen, 1 på resp sida och 2 i botten
|
| Grundinfo | |
|---|---|
| E-nr | 1172367 |
| Art-nr | 51020900-030 |
| Varumärke | ELIT |
| Specifikation | |
|---|---|
| Modell/Utförande | Övrigt |
| Färg | Vit |
| RAL-nummer (liknande) | 9003 |
| Monteringsmetod | Utanpåliggande montage |
| Typ av fastsättning | Snäppmontering |
| Material | Plast |
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Halogenfri | Ja |
| Ytskydd | Övrigt |
| Typ av yta | Matt |
| Märkström | 16 A |
| Märkspänning | 240 V |
| Lämplig för kapslingsklass (IP) | IP20 |
| Enhetens bredd | 20 mm |
| Enhetens höjd | 50 mm |