
Vägguttag IP56 m uttag
Vägguttag bestyckad med ett 230V uttag
Spoltätt vägguttag Omniaplus som håller IP56 klass även med stickproppen ansluten.
Uttaget kan spänningsättas utifrån och låsas i respektive läge.
Infällt eller utanpåliggande montage.
|
| Grundinfo | |
|---|---|
| E-nr | 1891786 |
| Art-nr | 409.0407 |
| Varumärke | ELIT |
| Specifikation | |
|---|---|
| Antal enheter | 1 |
| Antal brytarsektionerade uttag | 1 |
| Antal faser | 1 |
| Typ anslutning | Skruvklämma |
| Med gångjärnslock | Ja |
| Petskyddad | Ja |
| Färg | Grå |
| Transparent | Ja |
| Låsbar | Ja |
| Isolerad montering | Ja |
| Felströmsskydd | Nej |
| Monteringsmetod | Utanpåliggande montage |
| Typ av fastsättning | Montering med skruv |
| Material | Plast |
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Halogenfri | Ja |
| Ytskydd | Övrigt |
| Typ av yta | Matt |
| Med genomkopplingsfunktion | Ja |
| Med knapp Av/På | Ja |
| Märkström | 16 A |
| Märkspänning | 240 V |
| Lämplig för kapslingsklass (IP) | IP55 |
| Enhetens bredd | 136 mm |
| Enhetens höjd | 125 mm |
| Enhetens djup | 130 mm |