Ingjutningsbox Metall 3-fack
Kopplingsbox i metall för ingjutning eller montering i datagolv.
Kopplingsbox i metall avsedd för ingjutning eller montering i upphöjda datagolv.
Kopplingsutrymmet kan täckas av en separat överdel eller rymma en av våra standardgolvboxar.
Den separata överdelen passar också till datagolv.
Justerbar i djup 75-90mm.
|
| Grundinfo | |
|---|---|
| E-nr | 1174485 |
| Art-nr | g300 |
| Varumärke | ELIT |
| Dokument | |
|---|---|
| Drift-/Skötselanvisning | |
| Ritning | |
| Tillbehör | |||
|---|---|---|---|
| Golvgenomföring lucka 170x210 |
|
||
| Specifikation | |
|---|---|
| Utförande lock/kåpa | Rektangulär |
| Lämplig för undergolvskanal försänkt (stängd) | Ja |
| Lämplig för undergolvskanal golvnivå (stängd) | Ja |
| Kanalhöjd från/till | 30 - 40 mm |
| Kanalbredd från/till | 100 - 350 mm |
| Inställningsområde | 75 - 90 mm |
| Material sidovägg | Stål |
| Frånkopplingsmöjlighet överdel från underdel | Ja |
| Bottenplatta | Ja |
