Golvbox Mini IP67 Underdel
Golvbox IP67 underdel/ingjutningsbox. Justerbar i djup 59-99mm.
Underdelen/ingjutningsboxen innehåller 2st genomföringar 4 – 20mm, 3st bultar för höjdjustering (59-99mm) samt dräneringsslang (200mm)
|
| Grundinfo | |
|---|---|
| E-nr | 1176616 |
| Art-nr | bfb160 |
| Varumärke | ELIT |
| Dokument | |
|---|---|
| Monteringsanvisning | |
| Drift-/Skötselanvisning | |
| Produktblad | |
| Tillbehör | |||
|---|---|---|---|
| Golvbox Mini IP67 insex Mäss |
|
||
| Golvbox Mini IP67 insex Stål |
|
||
| Golvbox Mini IP67 stand Mäss |
|
||
| Golvbox Mini IP67 stand Stål |
|
||
| Specifikation | |
|---|---|
| Utförande lock/kåpa | Kvadrat |
| Lämplig för undergolvskanal försänkt (stängd) | Ja |
| Lämplig för undergolvskanal golvnivå (stängd) | Ja |
| Kanalhöjd från/till | 4 - 20 mm |
| Kanalbredd från/till | 4 - 20 mm |
| Inställningsområde | 59 - 99 mm |
| Material sidovägg | Plast |
| Frånkopplingsmöjlighet överdel från underdel | Ja |
| Bottenplatta | Ja |



