Golvbox Stål st lock 4 f IP65
Överdel till golvbox i rf stål. Extra förstärkt IP65 lock med plats för 20mm golvmaterial. 4 fack Plats för 12 uttag.
Kraftig vattentät golvbox i rostfritt stål för offentlig miljö, bilhallar, gallerior, flygplatser, utställningar, utbildningslokaler mm.
Boxen har som standard ett lock med plats för 20mm golvmaterial
Locket är tillverkat i 2mm stålplåt, samt extra förstärkt med 4mm
och tål mycket hög belastning.
Underdel/Ingjutningbox och modulram beställs separat.
|
| Grundinfo | |
|---|---|
| E-nr | 1177029 |
| Art-nr | SBOX-742-STST20MM IP65 X |
| Varumärke | ELIT |
| Dokument | |
|---|---|
| Monteringsanvisning | |
| Drift-/Skötselanvisning | |
| Produktblad | |
| Tillbehör | |||
|---|---|---|---|
| Blindlock 22,5mm slät vit |
|
||
| Blindlock 45mm slät vit |
|
||
| Dataram Keyst Enkel svart |
|
||
| Dataram Keystone Dubb svart |
|
||
| Dataram Keystone Dubb vit |
|
||
| Golvbox Stål Ingj box 4 fack |
|
||
| HDMI Ram+Don Hona-Hona vit |
|
||
| Kopplingsskarv uttag 230V |
|
||
| Modulram för 3 moduler |
|
||
| USB ladd 1xC 3A 45x22,5 vit |
|
||
| USB ladd Dubbel A&C 4,2A svart |
|
||
| USB ladd Dubbel A&C 4,2A vit |
|
||
| Uttag 1-vägs 230V röd |
|
||
| Uttag 1-vägs 230V skruv vit |
|
||
| Uttag 1-vägs 230V svart |
|
||
| Uttag 1-vägs 230V vit |
|
||
| Specifikation | |
|---|---|
| Utförande lock/kåpa | Rektangulär |
| Antal intag | 24 |
| Antal uttags-/apparatfack | 12 |
| Med kabelutgång i lock | Ja |
| Låsbart lock | Nej |
| Material hus/kapsling/stomme | Rostfritt stål |
| Material lock | Mässing |
| Kapslingsklass (IP) | IP65 |
| Med ursparning för golvbeläggning | Ja |
| Djup ursparning för golvbeläggning | 20 mm |
| Med skyddsram för golvbeläggning | Nej |
| Färg | Grå |
| Lämplig för installation inomhus | Ja |
| Lämplig för installation utomhus | Nej |
| Lämplig för kanal under golv | Ja |
| Lämplig för ihåligt golv | Ja |
| Lämplig för inbyggnad i dubbelgolv | Ja |
| Lämplig för ingjutning i betong | Ja |
| Lämplig för golv i datarum | Ja |
| Lämplig för våtrengöring | Ja |
| Längd inbyggnadsdimension | 260 mm |
| Bredd inbyggnadsdimension | 417 mm |
| Min. inbyggnadsdjup | 120 mm |















