Kanal V140 143x55 vit 3m
Installationskanal dubbel typ V140 i aluminium för 45mm moduler. 140x140mm L=3m, vit
V140 är en diskret aluminiumkanal som passar lika bra som fönsterbänkskanal, nedföringskanal, uttagslist, lab panel eller väggstav. V140 är en standardkanal med dubbla fack. Installera el i ett fack och data/tele i det andra, eller använd det ena facket till uttagen och det andra till kabelkanal. Kanalen har ett hål för kabelgenomföring per meter, dessutom kan den delas av med kabelhyllor till fyra separata fack. Ett stort urval av moduler och tillbehör passar i kanalen • 230V uttag i olika färger eller märkning för data- allmän- och UPS-kraft • Alla typer av datauttag, enkla, dubbla, vinklade samt fiberuttag • Multimediauttag som HDMI, VGA, USB mm • Ljud som 3,5mm, RCA, XLR mm • Fiber • Strömställare, jordfelsbrytare, automatsäkringar, dimrar • Gavlar och ändstycken med eller utan fäste, med eller utan genomföringshål i olika dimensioner
|
| Grundinfo | |
|---|---|
| E-nr | 1171706 |
| Art-nr | MC3-1PH |
| Varumärke | ELIT |
| Dokument | |
|---|---|
| Produktblad | |
| Tillbehör | |||
|---|---|---|---|
| Frontlock 45mm vit 3m |
|
||
| Gavel V140 143x55 vit |
|
||
| Toleransbygel Kanal V140 vit |
|
||
| Specifikation | |
|---|---|
| Bredd | 143 mm |
| Djup | 55 mm |
| Längd | 3000 mm |
| Antal täcklock | 2 |
| Lock medföljer | Nej |
| Bredd täcklock 1 | 45 mm |
| Bredd täcklock 2 | 45 mm |
| Symmetrisk | Ja |
| Rektangulär byggform | Ja |
| Material | Aluminium |
| Halogenfri | Ja |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Ytskydd | Våtlackerad |
| Färg | Vit |
| RAL-nummer | 9003 |
| Konstruktion bakvägg (insida) | Kontinuerlig DIN-skena |
| Skyddsfilm | Ja |
| Med kanalförbindning | Ja |
| Perforering i botten | Nej |
| Monteringssätt för lock | Innanför liggande |
| Med kabelfixeringsclip | Nej |


