Golvbox IP66 S ingj 1x230V sv
Golvbox Small kit för ingjutning med 1st 230V och 1/2 modul blindlock för data/media. Svart med lock i polykarbonat
IP66 boxar för ingjutning eller infällnad i golv.
De finns med 1st 230V uttag och halvt blindlock eller med 2st 230V uttag och halvt blindlock. Lock i rostfritt stål eller svart polykarbonat. Stängd kan boxen belastas med ända upp till 2000 kg och i uppfällt låst läge upp till 250 kg.
|
| Grundinfo | |
|---|---|
| E-nr | 1178980 |
| Art-nr | KGH110CF/74 |
| Varumärke | ELIT |
| Dokument | |
|---|---|
| Produktblad | |
| Tillbehör | |||
|---|---|---|---|
| Dataram Keyst Enkel svart |
|
||
| Ram HDMI/VGA/USB svart |
|
||
| Ram+HDMI Don Hona-Hona svart |
|
||
| USB ladd 1xC 3A 45x22,5 svart |
|
||
| Specifikation | |
|---|---|
| Utförande lock/kåpa | Kvadrat |
| Antal intag | 3 |
| Antal uttags-/apparatfack | 1,5 |
| Antal uttag jordat CEE 7/3 (Typ F) | 1 |
| Med kabelutgång i lock | Nej |
| Låsbart lock | Ja |
| Material hus/kapsling/stomme | Plast |
| Material lock | Plast |
| Ytskydd lock | Obehandlad |
| Ytbehandling lock | Obehandlad |
| Med ursparning för golvbeläggning | Nej |
| Med skyddsram för golvbeläggning | Nej |
| Färg | Svart |
| Lämplig för installation inomhus | Ja |
| Lämplig för installation utomhus | Nej |
| Lämplig för kanal under golv | Nej |
| Lämplig för ihåligt golv | Nej |
| Lämplig för inbyggnad i dubbelgolv | Nej |
| Lämplig för ingjutning i betong | Ja |
| Lämplig för golv i datarum | Nej |
| Lämplig för våtrengöring | Ja |
| Längd (yttermått) | 115 mm |
| Längd inbyggnadsdimension | 115 mm |
| Bredd inbyggnadsdimension | 115 mm |
| Min. inbyggnadsdjup | 81 mm |



