Kanal H80 80x80 alu 3m
Installationskanal typ H80 i aluminium för 45mm moduler. Natureloxerad
Installationskanal i aluminium för hörnmontage.
H80 kanalen skapar mängder av möjligheter. Den passar utmärkt i hörnutrymmen som när det finns behov av en kanal på golvet eller mot väggen.
Kanalen passar även perfekt att montera under hyllor, skåp eller till exempel på en arbetsbänk
Ett stort urval av moduler och tillbehör passar i kanalen
|
| Grundinfo | |
|---|---|
| E-nr | 1177748 |
| Art-nr | H80A |
| Varumärke | ELIT |
| Dokument | |
|---|---|
| Ritning | |
| Produktblad | |
| Tillbehör | |||
|---|---|---|---|
| Frontlock 45mm natur 3m |
|
||
| Gavel H80 alu |
|
||
| Skarvstift 10st V100 serien |
|
||
| Specifikation | |
|---|---|
| Bredd | 80 mm |
| Djup | 80 mm |
| Längd | 3000 mm |
| Antal täcklock | 1 |
| Lock medföljer | Nej |
| Bredd täcklock 1 | 45 mm |
| Symmetrisk | Ja |
| Rektangulär byggform | Nej |
| Material | Aluminium |
| Halogenfri | Ja |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Ytskydd | Anodiserad/Eloxerad |
| Färg | Aluminium |
| Konstruktion bakvägg (insida) | Utan profilering |
| Skyddsfilm | Ja |
| Med kanalförbindning | Ja |
| Perforering i botten | Nej |
| Monteringssätt för lock | Innanför liggande |
| Med kabelfixeringsclip | Nej |


