Golvbox 8920B 20mod f golvmtrl
Golvbox 8920B är tillverkad i stål, har lock i rf stål, justerbart i höjd 30mm för 15mm golvmaterial. Plats för 20 uttag
Golvbox 8920B är en golvbox för ingjutning i lokaler med normalt slitage.
Golvbox 8920B är tillverkad i rostfritt stål med plats för 20 uttag.
Locket sitter med gångjärn men är löstagbart för enkel installation och åtkomst.
Det har uttag för kabelutgång samt 15mm utrymme för golvmaterial.
Ram med lock är justerbart +30mm för perfekt anslutning till det färdiga golvet.
|
| Grundinfo | |
|---|---|
| E-nr | 1177543 |
| Art-nr | 8920B |
| Varumärke | ELIT |
| Dokument | |
|---|---|
| Monteringsanvisning | |
| Drift-/Skötselanvisning | |
| Produktblad | |
| Tillbehör | |||
|---|---|---|---|
| Blindlock 22,5mm slät vit |
|
||
| Blindlock 45mm slät vit |
|
||
| Dataram Keyst Enkel svart |
|
||
| Dataram Keystone Dubb svart |
|
||
| Dataram Keystone Dubb vit |
|
||
| HDMI Ram+Don Hona-Hona vit |
|
||
| USB ladd 1xC 3A 45x22,5 vit |
|
||
| USB ladd Dubbel A&C 4,2A svart |
|
||
| USB ladd Dubbel A&C 4,2A vit |
|
||
| Uttag 1-vägs 230V skruv vit |
|
||
| Specifikation | |
|---|---|
| Utförande lock/kåpa | Rektangulär |
| Antal intag | 28 |
| Antal uttags-/apparatfack | 20 |
| Antal uttag jordat CEE 7/3 (Typ F) | 20 |
| Med kabelutgång i lock | Ja |
| Låsbart lock | Nej |
| Material hus/kapsling/stomme | Stål |
| Belastning lock | 1,2 kN |
| Material lock | Rostfritt stål |
| Kapslingsklass (IP) | IP20 |
| Med ursparning för golvbeläggning | Ja |
| Djup ursparning för golvbeläggning | 15 mm |
| Med skyddsram för golvbeläggning | Nej |
| Färg | Grå |
| Lämplig för installation inomhus | Ja |
| Lämplig för installation utomhus | Nej |
| Utvändig bredd | 504 mm |
| Lämplig för kanal under golv | Ja |
| Lämplig för ihåligt golv | Ja |
| Lämplig för inbyggnad i dubbelgolv | Ja |
| Lämplig för ingjutning i betong | Ja |
| Lämplig för golv i datarum | Ja |
| Lämplig för våtrengöring | Nej |
| Ytterlängd | 310 mm |
| Längd inbyggnadsdimension | 503 mm |
| Bredd inbyggnadsdimension | 303 mm |
| Min. inbyggnadsdjup | 100 mm |









