Golvbox 8902H 2mod bjälklag
Golvbox 8902H är anpassad f installationsgolv, lock i rf stål, justerbart i höjd 30mm för 15mm golvm. Plats för 2 uttag
Golvbox 8902H är en golvbox för infällnad i golvbjälklag eller data/installationsgolv i lokaler med normalt slitage.
Golvbox 8902H är tillverkad i rostfritt stål med plats för 2 uttag.
Locket sitter med gångjärn men är löstagbart för enkel installation och åtkomst.
Det har uttag för kabelutgång samt 15mm utrymme för golvmaterial.
Ram med lock är justerbart +30mm för perfekt anslutning till det färdiga golvet.
|
| Grundinfo | |
|---|---|
| E-nr | 1178785 |
| Art-nr | 8902H |
| Varumärke | ELIT |
| Dokument | |
|---|---|
| Monteringsanvisning | |
| Produktblad | |
| Tillbehör | |||
|---|---|---|---|
| Blindlock 22,5mm slät vit |
|
||
| Blindlock 45mm slät vit |
|
||
| Dataram Keyst Enkel svart |
|
||
| Dataram Keystone Dubb svart |
|
||
| Dataram Keystone Dubb vit |
|
||
| HDMI Ram+Don Hona-Hona vit |
|
||
| USB ladd 1xC 3A 45x22,5 vit |
|
||
| USB ladd Dubbel A&C 4,2A svart |
|
||
| USB ladd Dubbel A&C 4,2A vit |
|
||
| Uttag 1-vägs 230V skruv vit |
|
||
| Specifikation | |
|---|---|
| Utförande lock/kåpa | Kvadrat |
| Antal intag | 6 |
| Antal uttags-/apparatfack | 2 |
| Med kabelutgång i lock | Ja |
| Låsbart lock | Nej |
| Material hus/kapsling/stomme | Stål |
| Ytskydd hus/kapsling/stomme | Förzinkad |
| Belastning lock | 12 kN |
| Material lock | Rostfritt stål |
| Kapslingsklass (IP) | IP20 |
| Med ursparning för golvbeläggning | Ja |
| Djup ursparning för golvbeläggning | 15 mm |
| Med skyddsram för golvbeläggning | Nej |
| Färg | Grå |
| Lämplig för installation inomhus | Ja |
| Lämplig för installation utomhus | Nej |
| Utvändig bredd | 200 mm |
| Lämplig för kanal under golv | Ja |
| Lämplig för ihåligt golv | Ja |
| Lämplig för inbyggnad i dubbelgolv | Ja |
| Lämplig för ingjutning i betong | Nej |
| Lämplig för golv i datarum | Ja |
| Lämplig för våtrengöring | Nej |
| Längd (yttermått) | 200 mm |
| Längd inbyggnadsdimension | 167 mm |
| Bredd inbyggnadsdimension | 167 mm |
| Min. inbyggnadsdjup | 103 mm |









