Golvbox 8804T 4mod f golvmtrl
Golvbox 8804T är tillverkad i aluminium, har lock i rf stål för 6mm golvmaterial, justerbart i höjd. Plats för 4 uttag.
Golvbox 8804T är en golvbox med endast 80mm djup för hög belastning.
Golvbox 8804T är tillverkad i rostfritt stål och har plats för 4 uttag
Lock i rostfritt stål för 6mm matta, justerbart i höjd för perfekt passning till golvet och med uttag för kabelutgång.
|
| Grundinfo | |
|---|---|
| E-nr | 1175613 |
| Art-nr | 8808-Tmo |
| Varumärke | ELIT |
| Dokument | |
|---|---|
| Monteringsanvisning | |
| Drift-/Skötselanvisning | |
| Produktblad | |
| Tillbehör | |||
|---|---|---|---|
| Blindlock 22,5mm slät vit |
|
||
| Blindlock 45mm slät vit |
|
||
| Dataram Keyst Enkel svart |
|
||
| Dataram Keystone Dubb svart |
|
||
| Dataram Keystone Dubb vit |
|
||
| HDMI Ram+Don Hona-Hona vit |
|
||
| Ingjutningsblock Golvbox 8804 |
|
||
| USB ladd 1xC 3A 45x22,5 vit |
|
||
| USB ladd Dubbel A&C 4,2A svart |
|
||
| USB ladd Dubbel A&C 4,2A vit |
|
||
| Uttag 1-vägs 230V skruv vit |
|
||
| Specifikation | |
|---|---|
| Utförande lock/kåpa | Rektangulär |
| Antal intag | 4 |
| Antal uttags-/apparatfack | 4 |
| Med kabelutgång i lock | Ja |
| Låsbart lock | Nej |
| Material hus/kapsling/stomme | Aluminium |
| Belastning lock | 2 kN |
| Material lock | Rostfritt stål |
| Kapslingsklass (IP) | IP20 |
| Med ursparning för golvbeläggning | Ja |
| Djup ursparning för golvbeläggning | 6 mm |
| Med skyddsram för golvbeläggning | Nej |
| Färg | Grå |
| Lämplig för installation inomhus | Ja |
| Lämplig för installation utomhus | Nej |
| Utvändig bredd | 240 mm |
| Lämplig för kanal under golv | Ja |
| Lämplig för ihåligt golv | Ja |
| Lämplig för inbyggnad i dubbelgolv | Ja |
| Lämplig för ingjutning i betong | Ja |
| Lämplig för golv i datarum | Ja |
| Lämplig för våtrengöring | Nej |
| Längd (yttermått) | 160 mm |
| Längd inbyggnadsdimension | 240 mm |
| Bredd inbyggnadsdimension | 160 mm |
| Min. inbyggnadsdjup | 80 mm |










