Golvbox Stål Rund 3 fack. Med krage. 9 moduler
Golvbox Stål Rund 3 fack. Med 15mm krage. 9 modulplatser
Underdelen/Ingjutningboxen är tillverkad i rostfritt stål med knock-outs för 20 och 25mm anslutningsrör till varje fack, från sidorna och botten.
Lock i rostfritt stål, 20mm djupt för golvmaterial typ trä, sten, marmor. Locket är tillverkat i 2mm plåt och tål upp till 300 kilo belastning
Djupet för golvboxen är 147mm.
53mm utrymme mellan uttag och lock, speciellt viktigt för mediauttag
Kraftig kabelutgång, helgjuten i stål
|
| Grundinfo | |
|---|---|
| Art-nr | 86050322 |
| Varumärke | ELIT |
| Dokument | |
|---|---|
| Produktblad | |
| Specifikation | |
|---|---|
| Utförande lock/kåpa | Rund |
| Antal uttags-/apparatfack | 9 |
| Med kabelutgång i lock | Ja |
| Material hus/kapsling/stomme | Rostfritt stål |
| Material lock | Rostfritt stål |
| Kapslingsklass (IP) | IP40 |
| Med ursparning för golvbeläggning | Ja |
| Djup ursparning för golvbeläggning | 20 mm |
| Med skyddsram för golvbeläggning | Ja |
| Lämplig för inomhusinstallation | Ja |
| Lämplig för utomhusinstallation | Nej |
| Lämplig för ihåligt golv | Ja |
| Lämplig för inbyggnad i dubbelgolv | Ja |
| Lämplig för ingjutning i betong | Ja |
| Lämplig för golv i datarum | Ja |
| Diameter inbyggnad | Ø289mm |
| Diameter med krage | Ø319mm |
| Djup | 147 mm |