Golvbox Stål IP65 1 fack
Överdel till golvbox i rostfritt stål. IP65 lock med plats för 20mm golvmaterial. 1 fack Plats för 4 uttag.
Kraftig vattentät golvbox i rostfritt stål för offentlig miljö, bilhallar, gallerior, flygplatser, utställningar, utbildningslokaler mm.
Boxen har som standard ett lock med plats för 20mm golvmaterial Underdel/Ingjutningbox och modulram beställs separat.
|
| Grundinfo | |
|---|---|
| E-nr | 1177015 |
| Art-nr | 86010082 |
| Varumärke | ELIT |
| Dokument | |
|---|---|
| Monteringsanvisning | |
| Drift-/Skötselanvisning | |
| Produktblad | |
| Tillbehör | |||
|---|---|---|---|
| Blindlock 22,5mm slät vit |
|
||
| Blindlock 45mm slät vit |
|
||
| Dataram Keyst Enkel svart |
|
||
| Dataram Keystone Dubb svart |
|
||
| Dataram Keystone Dubb vit |
|
||
| Golvbox Stål Ingj box 1 fack |
|
||
| HDMI Ram+Don Hona-Hona vit |
|
||
| Kopplingsskarv uttag 230V |
|
||
| Modulram för 4 moduler IP65 |
|
||
| USB ladd 1xC 3A 45x22,5 vit |
|
||
| USB ladd Dubbel A&C 4,2A svart |
|
||
| USB ladd Dubbel A&C 4,2A vit |
|
||
| Uttag 1-vägs 230V röd |
|
||
| Uttag 1-vägs 230V skruv vit |
|
||
| Uttag 1-vägs 230V svart |
|
||
| Uttag 1-vägs 230V vit |
|
||
| Specifikation | |
|---|---|
| Utförande lock/kåpa | Rektangulär |
| Antal uttags-/apparatfack | 4 |
| Med kabelutgång i lock | Ja |
| Låsbart lock | Nej |
| Material hus/kapsling/stomme | Rostfritt stål |
| Material lock | Rostfritt stål |
| Kapslingsklass (IP) | IP65 |
| Med ursparning för golvbeläggning | Ja |
| Djup ursparning för golvbeläggning | 20 mm |
| Med skyddsram för golvbeläggning | Nej |
| Färg | Grå |
| Lämplig för installation inomhus | Ja |
| Lämplig för installation utomhus | Nej |
| Lämplig för kanal under golv | Ja |
| Lämplig för ihåligt golv | Ja |
| Lämplig för inbyggnad i dubbelgolv | Ja |
| Lämplig för ingjutning i betong | Ja |
| Lämplig för golv i datarum | Ja |
| Lämplig för våtrengöring | Ja |
| Längd inbyggnadsdimension | 260 mm |
| Bredd inbyggnadsdimension | 158 mm |
| Min. inbyggnadsdjup | 120 mm |















