Golvbox 8508B 8mod golvmtrl
Golvbox 8508B är tillverkad i stål och har lock i rostfritt stål för 15mm golvmtrl. Plats för 8 uttag.
Golvbox 8501B är en golvbox för upphöjda golv med normal belastning.
Golvbox 8508B är tillverkad i stål och har plats för 8 uttag.
Lock i rostfritt stål med plats för 15mm golvmaterial och uttag för kabelutgång.
Locket sitter med gångjärn men är löstagbart.
|
| Grundinfo | |
|---|---|
| E-nr | 1178049 |
| Art-nr | 8508B |
| Varumärke | ELIT |
| Dokument | |
|---|---|
| Monteringsanvisning | |
| Drift-/Skötselanvisning | |
| Ritning | |
| Produktblad | |
| Tillbehör | |||
|---|---|---|---|
| Blindlock 22,5mm slät vit |
|
||
| Blindlock 45mm slät vit |
|
||
| Dataram Actassi / Lexcom vit |
|
||
| Dataram Keyst Enkel svart |
|
||
| Dataram Keystone Dubb svart |
|
||
| Dataram Keystone Dubb vit |
|
||
| HDMI Ram+Don Hona-Hona vit |
|
||
| Ram VGA/HDMI/USB 22,5mm vit |
|
||
| USB ladd 1xC 3A 45x22,5 vit |
|
||
| USB ladd Dubbel A&C 4,2A svart |
|
||
| USB ladd Dubbel A&C 4,2A vit |
|
||
| Uttag 1-vägs 230V skruv vit |
|
||
| Specifikation | |
|---|---|
| Utförande lock/kåpa | Rektangulär |
| Antal intag | 16 |
| Antal uttags-/apparatfack | 8 |
| Med kabelutgång i lock | Ja |
| Låsbart lock | Nej |
| Material hus/kapsling/stomme | Stål |
| Belastning lock | 1,2 kN |
| Material lock | Rostfritt stål |
| Kapslingsklass (IP) | IP20 |
| Med ursparning för golvbeläggning | Ja |
| Djup ursparning för golvbeläggning | 15 mm |
| Med skyddsram för golvbeläggning | Ja |
| Färg | Grå |
| Lämplig för installation inomhus | Ja |
| Lämplig för installation utomhus | Nej |
| Utvändig bredd | 230 mm |
| Lämplig för kanal under golv | Ja |
| Lämplig för ihåligt golv | Ja |
| Lämplig för inbyggnad i dubbelgolv | Ja |
| Lämplig för ingjutning i betong | Ja |
| Lämplig för golv i datarum | Ja |
| Lämplig för våtrengöring | Nej |
| Längd (yttermått) | 230 mm |
| Längd inbyggnadsdimension | 205 mm |
| Bredd inbyggnadsdimension | 207 mm |
| Min. inbyggnadsdjup | 101 mm |











