Ram för infälln av IP56 uttag
Ram till infällnadsdosa för vägguttag IP56
Spoltätt vägguttag Omniaplus med personskyddsautomat, 16A/10mA som håller IP56 klass även med stickproppen ansluten.
Uttaget kan spänningsättas utifrån och låsas i respektive läge.
Infällt eller utanpåliggande montage.
|
| Grundinfo | |
|---|---|
| E-nr | 1891780 |
| Art-nr | 572.0220 |
| Varumärke | ELIT |
| Dokument | |
|---|---|
| Produktblad | |
| Tillbehör | |||
|---|---|---|---|
| Dosa för infälln av IP56 uttag |
|
||
| Vägguttag IP56 m PSA |
|
||
| Specifikation | |
|---|---|
| Typ anslutning | Skruvklämma |
| Färg | Grå |
| Monteringsmetod | Infällt montage |
| Typ av fastsättning | Montering med skruv |
| Material | Plast |
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Halogenfri | Ja |
| Ytskydd | Övrigt |
| Typ av yta | Matt |
| Lämplig för kapslingsklass (IP) | Övrigt |
| Enhetens bredd | 174 mm |
| Enhetens höjd | 163 mm |
| Enhetens djup | 19 mm |

