Golvbox S500 Stål lock 2 fack
Golvbox Standard Stål överdel är tillverkad i rostfritt stål med plats för 20mm golvmaterial, 2 fack Plats för 4 uttag.
Golvbox överdel, komplettera med ingjutningsbox. Golvboxar för ingjutning och hålrumsbjälklag. Boxarna bestyckas med enkla eller dubbla snabbanslutnings uttag och/eller data och mediauttag samt automatsäkring och jordfelsbrytare. Justerbart djup 123-153mm.
Locket har plats för 20mm golvmaterial alternativt 17mm med monterat medföljande förstärkningselement som gör det möjligt att nå en maximal total belastning på 1 200 kilo, med en punktlast på 300 kg i mitten av locket.
|
| Grundinfo | |
|---|---|
| E-nr | 1178926 |
| Art-nr | 52050002-036 |
| Varumärke | ELIT |
| Dokument | |
|---|---|
| Produktblad | |
| Tillbehör | |||
|---|---|---|---|
| Adapter 1x45mm S500 vit |
|
||
| Blindlock 1-fack S500 mgrå |
|
||
| Blindlock 1-fack S500 vit |
|
||
| Blindlock 1/2-fack S500 mgrå |
|
||
| Blindlock 1/2-fack S500 vit |
|
||
| Blindlock 22,5mm slät vit |
|
||
| Dataram Dubbel S500 mgrå |
|
||
| Dataram Dubbel S500 vit |
|
||
| Ingjutningsbox S500 Stål 2-f |
|
||
| Ram VGA/HDMI/USB 22,5mm vit |
|
||
| Skarvkabel HDMI 150mm |
|
||
| Uttag 2-vägs 230V S500 röd |
|
||
| Uttag 2-vägs 230V S500 svart |
|
||
| Uttag 2-vägs 230V S500 vit |
|
||
| Specifikation | |
|---|---|
| Utförande lock/kåpa | Rektangulär |
| Antal uttags-/apparatfack | 4 |
| Med kabelutgång i lock | Ja |
| Låsbart lock | Nej |
| Material hus/kapsling/stomme | Rostfritt stål |
| Belastning lock | 12 kN |
| Material lock | Rostfritt stål |
| Kapslingsklass (IP) | IP40 |
| Med ursparning för golvbeläggning | Ja |
| Djup ursparning för golvbeläggning | 20 mm |
| Med skyddsram för golvbeläggning | Nej |
| Färg | Grå |
| Lämplig för installation inomhus | Ja |
| Lämplig för installation utomhus | Nej |
| Utvändig bredd | 193 mm |
| Lämplig för kanal under golv | Ja |
| Lämplig för ihåligt golv | Ja |
| Lämplig för inbyggnad i dubbelgolv | Ja |
| Lämplig för ingjutning i betong | Ja |
| Lämplig för golv i datarum | Ja |
| Lämplig för våtrengöring | Nej |
| Längd (yttermått) | 190 mm |













