Rostfritt lock 3 fack
Rostfritt lock 3 fack
Låsbart lock till väggbox i rostfritt stål för att förhindra oönskat tillträde.
Passar både infällda och utanpåliggande boxar.
|
| Grundinfo | |
|---|---|
| E-nr | 1172482 |
| Art-nr | 51040013 -036 |
| Varumärke | ELIT |
| Dokument | |
|---|---|
| Monteringsanvisning | |
| Produktblad | |
| Specifikation | |
|---|---|
| Modell/Utförande | Övrigt |
| Antal enheter | 3 |
| Antal moduler (modulsystem) | 6 |
| Färg | Rostfritt stål |
| Låsbar | Ja |
| Isolerad montering | Ja |
| Monteringsmetod | Infällt montage |
| Typ av fastsättning | Montering med skruv |
| Material | Metall |
| Materialkvalitet | Rostfritt stål |
| Halogenfri | Ja |
| Ytskydd | Övrigt |
| Typ av yta | Blank |
| Med genomkopplingsfunktion | Ja |
| Märkström | 16 A |
| Märkspänning | 240 V |
| Lämplig för kapslingsklass (IP) | IP20 |
| Enhetens bredd | 208 mm |
| Enhetens höjd | 168 mm |
| Enhetens djup | 93 mm |
| Minsta djup på infälld installationsdosa | 57 mm |