Kanal VQ140 143x55 vit 3m
Installationskanal dubbel typ VQ140 i aluminium för QikFit snabbkoppling Wieland moduler. 140x53mm L=3m, vit
VQ140 är en diskret aluminiumkanal som passar lika bra som fönsterbänkskanal, nedföringskanal, uttagslist, lab panel eller väggstav. VQ140 är en standardkanal med dubbla fack. Installera el i ett fack och data/tele i det andra, eller använd det ena facket till uttagen och det andra till kabelkanal. Kanalen har ett hål för kabelgenomföring per meter, dessutom kan den delas av med kabelhyllor till fyra separata fack. Ett stort urval av moduler och tillbehör passar i kanalen • 230V uttag i olika färger • USB Ladduttag A+C upp till 65W • datauttag samt fiberuttag • Multimediauttag som HDMI, VGA, USB mm • Ljud som 3,5mm, RCA, mm •, jordfelsbrytare, automatsäkringar, • Gavlar och ändstycken, med eller utan genomföringshål i olika dimensioner
|
| Grundinfo | |
|---|---|
| E-nr | 1178804 |
| Art-nr | 12386 |
| Varumärke | ELIT |
| Tillbehör | |||
|---|---|---|---|
| Blindlock L Qikfit vit |
|
||
| Blindlock S Qikfit vit |
|
||
| Dataram Keystone Qikfit vit |
|
||
| Frontlock VQ vit 3m |
|
||
| Ram HDMI/USB/VGA Qikfit vit |
|
||
| USB ladd Qikfit TUF 25W vit |
|
||
| USB ladd Qikfit TUF HP 65W vit |
|
||
| Uttag 2-vägs 230V Qikfit vit |
|
||
| Uttag 3-vägs 230V Qikfit vit |
|
||
| Specifikation | |
|---|---|
| Bredd | 143 mm |
| Djup | 55 mm |
| Längd | 3000 mm |
| Antal täcklock | 2 |
| Lock medföljer | Nej |
| Bredd täcklock 1 | 46,7 mm |
| Bredd täcklock 2 | 46,7 mm |
| Symmetrisk | Ja |
| Rektangulär byggform | Ja |
| Material | Aluminium |
| Halogenfri | Ja |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Ytskydd | Våtlackerad |
| Färg | Vit |
| RAL-nummer | 9003 |
| Konstruktion bakvägg (insida) | Kontinuerlig DIN-skena |
| Med kanalförbindning | Ja |
| Monteringssätt för lock | Innanför liggande |








